Wednesday, December 1, 2021
Google search engine
HomeNews№ 25 Юта збівае № 5 Арэгона, верагодна, спыняючы надзеі на плэй-оф...

№ 25 Юта збівае № 5 Арэгона, верагодна, спыняючы надзеі на плэй-оф каледжа Дакс

Пасля нумара 25 “Юта” згуляла з нумарам 5 Арэгон з лікам 38-7 з дамінуючай прадукцыйнасцю, якая прадэманстравалася ва ўсіх трох фазах гульні ў суботу ўвечары.

Ducks ніколі не кідаліся ў выклік, так як Utes выскачыў наперад з лікам 28-0 у перапынку і дасягнуў лёгкай перамогі за шумнай натоўпам, што, здавалася, трывожыла Ducks.

Тавіён Томас кінуўся на 94 ярды з трыма прызямленнямі, і абаронца Юты Кэм Райзінг здолеў апартуністычна прайсці. Гэта яго шостая перамога ў сямі гульнях у якасці стартавага абаронцы. Гэтая перамога забяспечыла Юце месца ў гульні чэмпіянату Pac-12. Калі штат Арэгон пераможа іх на наступным тыдні, дакс будуць іх супернікам.

У абароне юты спынілі раптоўную атаку Арэгона на адзінаццатым месцы. Яны трымалі качак толькі на 63 ярды і 2,7 ярды кожны з іх. Дакс, якія не набралі менш за 24 ачкі ў гэтым сезоне, ніколі не маглі застацца без адсочвання, кідаючы мяч, калі іх звычайна дамінуючая гульня спынілася. Redbox Bowl 2018 стаў іх матчам з самым нізкім лікам.

Высокія і НІЗУМЫТыдзень 12 Пераможцы і пераможаныя

АЧЫСТКАПасля выбухаў, плэй-оф універсітэцкага футбола становіцца ўсё больш увагі

БАКАІС ПАДЗІЦЬГрузія мае найбольшыя шанцы перамагчы штат Агаё.

Арэгон спадзяваўся стаць першай камандай Pac-12, якая выйдзе ў плэй-оф з 2016 года. Гэта быў просты шлях. Перамога Юты і штата Арэгон у апошнія два тыдні рэгулярнага сезону прывядзе да верагодных матчаў-рэваншаў з Ютамі, якія адправяць Дакс у паўфінал з перамогай.

Цяпер з двума стратамі Ducks патрэбна сур’ёзная дапамога, якая здаецца нерэальнай у апошнія два тыдні. Страты Алабамы, Нотр-Дам, Аклахома і штат Аклахома, верагодна, павінны вярнуцца на пазіцыі пасля чаканага падзення з № 3 у рэйтынгу камітэтаў, калі яны будуць выпушчаныя ў аўторак.

Юта хутка заявіла ў гульні. Ютэйцы адкрылі лік у сваім другім валоданні з 63-ярдовым драйвам, які не ўключаў завершаны пас. Томас забіў 10-ярд тачдаун на трэці і-8 прама праз сярэдзіну абароны Арэгона.

Вельмі мала атрымалася ў жаласным першым тайме для Дакс, калі яны прапусцілі два галы з гульні ў канцы шматабяцаючых драйваў. У Камдэна Льюіса, які зрабіў усе 10 спроб у гэтым сезоне, першая спроба была заблакаваная з 36 ярдаў. З другой спробы з 41 ярда ён быў прама шырокі.

Пасля другога промаху з лікам 2:02 да канца тайма застаўся салют. У Юты было толькі шэсць гульняў на 77-ярдовым прызямленні, якое завяршылася бегам Томаса на 4 ярды.

Арэгон мог скончыцца, перш чым паспрабаваць скараціць дэфіцыт у апошнюю хвіліну. Ютэйцы спыніліся на трэцім месцы і прызначылі тайм-аўт, прымусіўшы пант, які Брытан Кові вярнуў на 78 ярдаў для прызямлення ў апошняй гульні тайма.

«Качкі» патрапілі на табло з пасам Энтані Браўна да Дэвона Уільямса падчас першай драйвы ў другім тайме, але іх імпэт не ўдалося ўтрымаць. Томас забіў яшчэ адзін прызямленне за Юту, і яны вялі з лікам 35-7 у пачатку чацвёртай чвэрці.