Мінэсота Уайлд не дазволіла затору запаволіць іх супраць Нью-Джэрсі Дэвілз.

Кевін Фіала быў адзіным голам у булітах, Кэм Талбат адбіў 42 кідкі, а ў сераду ўвечары Уайлд перамог “Д’яблаў” з лікам 3-1 пасля таго, як яны позна прыбылі на арэну.

The Wild затрымаўся ў святочных трафіках Манхэтэна з закрыццём тунэль Галандыі. Нарэшце яны дасягнулі Prudential Center, Нью-Джэрсі, у 18:26 і перанеслі час пачатку гульні на 24 хвіліны да 19:33

“На мой погляд, гэта крыху безадказна з іх боку”, – сказала трэнер “Д’яблаў” Ліндзі Раф.

Гэта не было праблемай для каманды наведвальнікаў, паколькі яны вытрымалі 2-1/2-гадзінную дарогу на аўтобусе ад гатэля да арэны.

ПРАЦІСНІЦЕ ТУТ ДЛЯ ДАЛЕЙ ІНФАРМАЦЫІ НА FOXNEWS.COM СПОРТ

«Я зайшоў і паспрабаваў разабрацца ў сітуацыі. Вы можаце проста выйсці і зрабіць, што вы можаце. І гэта ўсё, што вы можаце зрабіць у такой гульні, у такой сітуацыі», — сказаў Талбат. Так што гэта мой менталітэт іду на гульню, і сёння ўвечары я адчуваю, што магу гэта выканаць.

У першым перыядзе “Мінесота” забівала два галы, перш чым “Д’яблы” пераадолелі дэфіцыт 2-0 і перамаглі ў авертайме.

Дзмітрый Кулікоў паспрыяў голу Раяну Хартману, адкрыўшы лік 12:10 у першым перыядзе і вывеўшы “Уайлд” наперад з лікам 1:0. Гол Ніка Струма ў 19:06 зрабіў лік 2:0 у перапынку.

Гол Паўла Захі з лікам 3:08 стаў 2-1 у складзе “Д’яблаў”.

Нью-Джэрсі зраўняўся з шасцю фігурыстамі, калі Ягор Шаранговіч зрабіў гэта 2-усім.

Занос у дзвюх гульнях Wild быў адменены, і яны застаюцца ў…