Tuesday, December 7, 2021
Google search engine
HomeNewsКэці Ліндсі ўпісвае ў гісторыю школьнага футбола Аёвы ў перамогу Ван Метэра...

Кэці Ліндсі ўпісвае ў гісторыю школьнага футбола Аёвы ў перамогу Ван Метэра ў чэмпіянаце штата

Сідар Фолз, штат Аёва – Кэці Ліндсэй, пастаянная другакурсніца Ван Метэра, увайшла ў гісторыю ў чацвер вечарам, стаўшы першай дзяўчынай з Аёвы, якая набрала ачкі ў матчы чэмпіянату штата па футболе.

Гэтыя ачкі — дзве паспяховыя спробы пасля ачкоў і вырашальны гол з 27 ярдаў у чацвёртай чвэрці — былі не толькі гістарычнымі, але і абсалютна жыццёва важнымі ў перамозе Бульдогаў над Вест-Сі з лікам 17-14 у матчы чэмпіянату штата класа 1А на UNI-Купал.

Пазней Ліндсі сказала: «Я спрабавала пра гэта забыцца». «Я спрабаваў проста зрабіць усё, што ад мяне залежыць, і нагамі.

«Я не магу паверыць, што я калі-небудзь так моцна ўсміхаўся за ўсё сваё жыццё».

У чацвёртай чвэрці тытульнай гульні ў чацвер Ліндсэй выбіў 27-ярдовы з лікам 7:21, у выніку чаго Ван Метэр вёў 17-7. Ён стаў пераможцам у гульні, падняўшы “Бульдогі” на другі чэмпіянат штата ў школьнай гісторыі.

Ван Метэр завяршае сезон 2021 года, апублікаваўшы рэкорд 13-0. З 2016 года бульдогі маюць выдатны рэкорд 71-4. Гэта ўключае ў сябе пяць выступаў у гульнях чэмпіянату штата і дзве перамогі чэмпіёна.

Пасля дасягнення гульні чэмпіянату штата 1А ў 2018 годзе “Бульдогі” вярнуліся. Заходні Ліён перамог іх з лікам 50-14. У мінулым сезоне OABCIG вырваў перамогу ў Ван Метэра на апошніх дзвюх хвілінах дзякуючы геройству Купера ДэЖана ў канцы гульні, які цяпер працуе ў бяспекі першакурсніка ў Аёве.

Гэтыя лістападаўскія душэўныя разрывы не паўтарыліся б. Ван Метэр зрынуў каманду West Sioux у гульні дзякуючы жорсткай працы Далтэна Ван Пелта (122 ярды на 26 карэры) і своечасоваму выкананню абаронцы Джэка Пэціта. У першай чвэрці Крыс Шрэк атрымаў прызямленне на 17 ярдаў. Затым ён прабег 1 ярд у другім.

У пачатку другой чвэрці Ван Метэр вёў з лікам 14-0. Але West Sioux адказалі прызямленнем прама перад перапынкам. Блэйк Ван Баллегуен аддаў прызямленне на 1 ярд Картэра Бультмана, зрабіўшы лік 14-7 на тайме.

Абедзве каманды не дамагліся прагрэсу на працягу ўсёй гульні. Ван Метэр абмежаваў атаку Вэст-Сі ў высокім палёце ўсяго 269 ярдамі – “Сокалы”, якія фінішавалі з лікам 11-2, перасягнулі 500 ярдаў супраць Дайк-Нью-Хартфарда ў паўфінале – у той час як “Бульдогі” набралі ўсяго 252 ярды. Пэціт быў адказны за 132, з 111 пас і 21 кідок.

Эрык Труда, трэнер Ван Метара, сказаў, што сёння каманда выйшла і заслужыла гэта. Гэта тое, што гэтая група мела на мэце дасягнуць з лістапада мінулага года, калі мы прайгралі.

Першы дыск Уэст-Сі ў другім перыядзе доўжыўся 15 гульняў, прайшоў 54 ярды і скончыўся разваротам за межамі чырвонай зоны. Другі тайм скончыўся ўсяго трыма гульнямі, калі Шрэк перахапіў пас абаронцу Falcon Дылана Уігінса.

Ван Метру спатрэбілася 14 гульняў, каб атрымаць лінію Вест-Сі на 11 ярдах. На чацвёртым месцы Ліндсі выбегла і забіла свой другі гол з гульні ў сезоне. У чвэрцьфінале штата яе першым голам з гульні быў таксама 27 ярдаў супраць ACGC. Ван Метэр лідзіраваў у той час з 14-13 ачкамі, але ў выніку перамог з лікам 31-13.

Гол Ліндсі з гульні быў вырашальным супраць Вест-Сі. Нягледзячы на ​​тое, што West Sioux аказвалі вялікі ціск на край, ні адзін з іх спешнікаў не прыбыў своечасова. З 40, ўдар мог быць выдатным.

Петыт заявіў: «Яна дзіўная».

► ЗВЯЗАНЫЯКэці Ліндсі – другі кікер Ван Метэра і гістарычны другакурснік.

Другакурсніца Кэці Ліндсі назірае, як яе філд-гол праходзіць праз стойкі ў чацвёртай чвэрці супраць Уэст-Сіу, Хавардэн, падчас футбольнага чэмпіянату штата Аёва ў сярэдняй школе класа 1А ў UNI-Dome ў Сідар-Фолс.  Ван Метэр перамог з лікам 17-14.

West Sioux пабег уніз, і быў у межах аднаго валодання. Калі засталося 4:24, Уігінс ударыў Брэйдзі Лайната і забіў 31 ярд. Ван Метэр пераканаўся, што яны больш не змогуць убачыць мяч. Дзевяць гульняў, 41 ярд гульні ўшчыльнення дыск быў завершаны. Кульмінацыяй гэтага стаў пас Пэціта на 17 ярдаў на Ганон Арчэра на трэцім і 11-м.

Ван Метэр выйграў у латарэю. Апошнія два сезоны Ван Метэр быў у няправільным канцы. Аднак у чацвер яны сталі чэмпіёнамі штата.

Кодзі Гудвін піша аб барацьбе і лёгкай атлетыцы ў сярэдняй школе для Рэгістра Дэ-Мойна. Сачыце за ім @codygoodwin на Twitter

Крыніца: USAToday.com

Паведамленне, якое Кэці Ліндсі ўпісвае ў гісторыю агульнашкольнага футбола Аёвы ў чэмпіянаце штата Ван Метэра, упершыню з’явілася ў News Daily.